سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بارالها ! دوستی ات را محبوب ترین چیزها نزدم گردان . ترس از خودت را ترس بارترین چیزها برایم قرار ده و با شوق دیدارت، نیازهای دنیا را از من ببُر و هر گاه چشمْ روشنی اهل دنیا را از دنیایشان قرار دادی، چشمم را با عبادتت روشن کن . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
طریق
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» ارزشهای اسلامی

آیت‌الله مصباح‌یزدی:
امام خمینی ارزش‌های اسلامی را احیا کرد

خبرگزاری فارس: عضو خبرگان رهبری با تاکید بر نقش بی‌بدیل امام خمینی در به ثمر رسیدن انقلاب گفت: اقدام امام سبب شد که بخش عظیمی از ارزش‌های اسلامی که در طول قرن‌ها فراموش شده بود، احیا شود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( جمعه 90/3/27 :: ساعت 2:44 عصر )
»» ابلیس و جریان انحرافی

 آیت‌الله مصباح یزدی:

خبرگزاری فارس: رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه ابلیس با تمام توان و تجربه به‎یاری جریان انحرافی آمده است، نفوذ تصوف در جریان انحرافی را مشهود دانست و گفت: این جریان خطرناک برای منحرف کردن هر بخش از جامعه یک برنامه مشخص دارد.

ابلیس با تمام توان و تجربه چندین هزار ساله به‎یاری جریان انحرافی آمده است


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( چهارشنبه 90/3/18 :: ساعت 10:46 عصر )
»» جریان انحرافی قصد حذف ولایت فقیه را داشت

آیت‌الله مصباح‌یزدی:
جریان انحرافی قصد حذف ولایت فقیه را داشت

خبرگزاری فارس: عضو خبرگان رهبری با اشاره به تئوری شیطانی اخیر توسط جریانی در کشور گفت: این جریان با ادعای ارتباط با امام زمان(عج) و دستور گرفتن از ایشان به صورت مستقیم، در صدد حذف ولایت فقیه بود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( چهارشنبه 90/3/18 :: ساعت 10:45 عصر )
»» ولایت فقیه؛ آماج فراماسونری جدید

گفتاری از فقیه فیلسوف آیت‌الله مصباح یزدی؛
ولایت فقیه؛ آماج فراماسونری جدید

خبرگزاری فارس: خطری که من احساس می‌کنم شدیدترین خطری است که تابه‎حال نظام ما را تهدید کرده است و دیگر جایی برای اسلام و ولایت فقیه و ارزش‌های اسلام نخواهد گذاشت.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( پنج شنبه 90/3/12 :: ساعت 10:9 عصر )
»» هشدار مجدد به جریان انحرافی

هرکسی مخالف اسلام باشد ولو برادر و هم‌حزبی ما باشد باید در دهانش زد
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم،گفت:بعد از فتنه سال ?? که جامعه ما در آن موفق شدند و به خوبی امتحان دادند، باید به کلاس بالاتر بروند که امتحان آن سخت تر است.


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( جمعه 90/3/6 :: ساعت 9:46 عصر )
»» ظهور «بابهای» جدید در برابر ولایت فقیه

هشدار آیت‌الله مصباح درباره ظهور «باب‌های» جدید در برابر ولایت فقیه

خبرگزاری فارس: آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به تعابیری چون «امام زمان(عج) خود جامعه را اداره می‌کند» با بیان اینکه این سخن به این معنی است که اگر خود ولی عصر(عج) جامعه را اداره می‌کنند،‌ پس نیازی به نائب نیست، نسبت به ایجاد سید علی‌محمد باب دیگری در برابر ولایت فقیه هشدار داد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( چهارشنبه 90/2/21 :: ساعت 11:19 عصر )
»» فتنه

گزارشی از اولین گردهمایی قرارگاه عمار؛
آیت‌الله مصباح: فتنه نتیجه امتزاج هواپرستی و بدعت‌ است

خبرگزاری فارس: آیت‌الله مصباح در جمع اعضای قرارگاه عمار با انتقاد از کسانی که برای شناخت دین بیراهه را برمی‌گزینند، تصریح کرد: ما باید با هرکس که می‌خواهیم همکاری کنیم، توجه داشته باشیم که صبغه غالب او حق باشد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( یکشنبه 90/2/18 :: ساعت 5:24 عصر )
»» خدمتی که شهید مطهری به جامعه بشریت کرد،

خدمتی که شهید مطهری به جامعه بشریت کرد، ادیسون نکرد
آیت الله مصباح یزدی:
خدمتی که شهید مطهری به جامعه بشریت کرد، ادیسون نکرد
آیت‌الله مصباح یزدی با تاکید بر این نکته که خدمات شهید مطهری غیر قابل قیاس با خدمات مخترعان و مکتشفان است، از این استاد فرزانه به عنوان شخصتی ذوابعاد یاد و بر ضرورت ادامه راه شهید مطهری از سوی جامعه به ...


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( جمعه 90/2/9 :: ساعت 9:15 عصر )
»» مخالفت با 'ولایت فقیه '

آیت‌الله مصباح یزدی:
مخالفت با "ولایت فقیه " مخالفت با ائمه(ع) و در حد شرک بالله است

آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد: اگر پس از بررسی ادله ولایت فقیه به حقانیت آن پی بردیم، باید پای آن بایستیم و بدانیم که مخالفت با ولی‌فقیه مخالفت با ائمه (ع) و بر اساس روایات در حد شرک بالله است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار با جمعی از پاسداران با اشاره به این‌که خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده که با اختیار و اراده خود راه سعادت را انتخاب کند، اظهار داشت: ویژگی انسان به عنوان خلیفة‌الله این است که از طرفی می‌تواند راه کمال را در پیش بگیرد و از طرف دیگر راه انحطاط و سقوط را انتخاب کند.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: لازمه به کارگیری اراده برای رسیدن به کمال، شناختن راه صحیح است؛ چون انتخاب و اراده برای کسی‌ امکان دارد که راه صحیح را بشناسد.

وی ادامه داد: علاوه بر ابزار شناختی مثل حواس و عقل، خداوند از سر لطف بی‌پایان خود پیامبر و جانشینان وی را نیز برای هدایت بشر قرار داده تا بتواند راه صحیح را از مسیر انحراف باز بشناسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هر چند مردم نسبت به امامان معصوم(ع) بی‌وفا بودند و برخی از آنها با ائمه دشمنی و ستیز کردند، و بعضی دیگر هم از امام خود حمایت نکردند، اما اراده الهی بر این تعلق گرفته که معصوم داوزدهم ـ‌عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف‌ـ زمانی ظاهر شود که عالم ظرفیت استفاده از وی را داشته باشد.

علامه مصباح یزدی با اشاره به وظیفه مکلفین در زمانی که امکان دسترسی به معصوم نیست، گفت: حتی در زمان حضور معصوم که برخی از مردم یه امام(ع) دسترسی نداشتند، ائمه(ع) افرادی را به عنوان نائب و جانشین خود قرار می‌دادند و این همان امری است که در فرهنگ ما "ولایت فقیه " نام دارد.

وی گفت: تاریخ نیز گواه است که از صدر اسلام تاکنون در شرایط عدم دسترسی به امام معصوم، به ویژه در زمان غبیت، فقها و علما نقش بسیار مؤثری داشتند و اگر آنها نبودند، چه بسا چیزی از اسلام باقی نمانده بود و اگر هم نامی از اسلام بود، محتوای آن کاملا تحریف شده بود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: اراده خداوند همواره بر این تعلق گرفته که دو دستگاه در برابر هم وجود داشته باشد: دستگاه پیامبران و دستگاه شیاطین انس و جن.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به لزوم انتخاب راه صحیح برای رسیدن به کمال گفت: خداوند حداکثر اختیار را به انسان داده است و حتی قرآن که کتاب هدایت است، بر اثر استفاده نادرست و تفسیر به رأی می‌تواند برای عده‌ای وسیله گمراهی باشد. از همین‌رو شیاطین انسی مانند مرتاض‌ها از قدرتی برخوردارند که می‌توانند به کمک آن دیگران را بفریبند؛ اما مردم باید با انتخاب صحیح سعی کنند از دام‌ شیاطین رها شوند و با استفاده از اسباب هدایت راه درست را پیدا کنند.

وی با اشاره به داستان گوساله سامری و نقش آن در گمراهی بنی‌اسرائیل گفت: طبق روایات هر اتفاقی که برای بنی‌اسرائیل افتاده، برای امت اسلام هم رخ می‌دهد. پس باید بدانیم که همواره سامری‌هایی هستند که می‌توانند ما را بفریبند.

آیت‌الله مصباح یا اشاره به این که تعداد کمی از مردم از وقایع و داستان‌‌ها عبرت می‌گیرند، گفت: بحمدالله شیعیان بیش از سایرین از این وقایع درس گرفته‌اند؛ به ویژه در جریان تعیین خلیفه، زمانی که بسیاری از افراد پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) واقعه غدیر خم را که تنها هفتاد روز از آن گذشته بود فراموش کرده بودند.

وی ادامه داد: تاریخ نشان داده بسیاری از مسلمانانی که اهل نماز، تلاوت قرآن‌ و انفاق بودند، و حتی در رکاب رسول خدا و امیرالمؤمنین ـ‌صلوات‌الله علیهما‌ـ شمشیر زده بودند، فرزند وی را به فجیع‌ترین وضع به قتل رساندند. ما باید از این وقایع درس عبرت بگیریم و بدانیم این تحولات برای هر کسی ممکن است اتفاق بیافتد و این دام‌ها سر راه همه ما وجود دارد و خطر سقوط در آنها تا لب گور ما را تهدید می‌کند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: برای هدایت ابتدا باید از عقل استفاده کنیم و سپس قرآن و کلمات معصومین(ع) را با مراجعه به اهل علم و متخصصان مسایل دینی، یعنی فقها، فرا بگیریم.

وی با اشاره به این‌که نمی‌توان دین را از غیر متخصص در امور دینی یاد گرفت، گفت: دین را باید به کمک علما از قرآن و کلمات معصومین آموخت؛ نه از مرتاض و جن‌گیر؛ و با استناد به این‌که برخی افراد کارهایی می‌کنند که دیگران از انجام آن عاجزند، نمی‌توان برای شناخت دین به آن‌ها مراجعه کرد.

این استاد فلسفه و تفسیر با تأکید بر این‌که شناخت راه سعادت در گرو فهم صحیح از دین به وسیله عقل، قرآن، پیامبر و معصومین ـ‌صلوات‌الله علیهم اجمعین‌ـ و علماست، گفت: فقها وارثان قرآن ‌و معصومین(ع) هستند و اگر کسی به دستور غیر خدا عمل کند، در حقیقت به شرک در ربوبیت تشریعی گرفتار شده است.

وی در پایان با بیان این‌که اگر فهمیدیم مسأله‌ای حق است باید تا آخر بر آن پافشاری کنیم، خاطرنشان کرد: اگر پس از بررسی ادله ولایت فقیه به حقانیت آن پی بردیم، باید پای آن بایستیم و بدانیم که مخالفت با ولی‌فقیه مخالفت با ائمه و بر اساس روایات در حد شرک بالله است.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( جمعه 90/2/9 :: ساعت 9:9 عصر )
»» جریان انحرافی

انتقاد آیت‌الله مصباح یزدی از جریان انحرافی نفوذی در اصولگرایان
کسی که در عمرش ارتباطی با یک عالم نداشته،هر روز به اسلام ضربه می زند

خبرگزاری فارس: آیت‌الله مصباح یزدی گفت: چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه‌ای به اسلام می‌زند، می‌تواند برای اسلام مفید باشد و معلوم نیست چه شده که برخی نیز به آن‌ها دل بسته‌اند.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » حق جو ( چهارشنبه 90/1/24 :: ساعت 11:15 عصر )
   1   2      >
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

علامه مصباح یزدی
ریشه تمام انحرافات از صدر اسلام تاکنون دلبستگی به دنیا است
علامه مصباح یزدی در دیدار جمعی از دانشجویان؛
فیلم دیده نشدهی عیادت عمار از عمار
برخی بستگان امام(ره) مانند 1400 سال قبل رفوزه شدند
آیت الله مصباح یزدی در مهدیه مشهد
آیت الله مصباح یزدی
زمینه ترقی و سقوط آدمی
علامه مصباح
آیت الله مصباح یزدی
باید خود را برای شبهات جدید فلسفی آماده کنیم
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 3
>> بازدید دیروز: 8
>> مجموع بازدیدها: 284187
» درباره من

طریق
حق جو
در این وبلاگ گزیده ای از نظرات آیت الله مصباح یزدی به صورت لینک منعکس می گردد.

» پیوندهای روزانه

پایگاه اطلاع رسانی آثار علامه مصباح یزدی [4]
فهرست کتب علامه مصباح یزدی [152]
[آرشیو(2)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
صمیمیت؛ محور ارتباط مؤمنین بارش رحمت در سایه محبت دو مؤمن .
» آرشیو مطالب
سال 85
بحث مشروعیت و مقبولیت
در باب ولایت فقیه
دوستان واقعی اهل بیت
محاسبه نفس
نگاه مؤمن به دنیا
نشانه هاى ایمان
دین و جهل دینی
ثمرات استقامت
شرط نجات بخش
خوف و رجا
شادی
دام های شیطان
چند کاستی اخلاقی
پاداشهایی بزرگ
شیعه از منظر امام صادق
گناه مغفور و نیکی مقبول
تبلیغات
سخنرانیها
مطالب متنوع
سال 87
سال 88
سال 89
بهار 90
تابستان 90
پاییز 90
زمستان 90
بهار 91
تابستان 91
پاییز 91
زمستان 91
بهار 92
تابستان 92
پاییز 92
زمستان 92
بهار 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان

» طراح قالب
 – جنبش وبلاگی حامیان جبهه پایداری